Bubáci a hastrmani

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8  
Sdílet
| Poslat odkaz

Animovaný seriál Bubáci a hastrmani vznikl podle u nás několikrát vydané a oblíbené stejnojmenné knížky Josefa Lady. Ladův přístup ke strašidlům je osobitý a vstřícný. Prý říkával, že strašidla opravdu na světě jsou a je jich mnoho. Jsou tady proto, aby se jich děti nebály a mohly si s nimi hrát.

Po Chytré kmotře lišce je to druhý seriál, který byl pro Českou televizi natočen podle výtvarné a literární předlohy Ladovy.

Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

Autor a filmoví tvůrci nás zavádějí do malebné vesničky Syslov a okolí, kde spolu ve vzácné shodě žijí hastrman Brčál, jeho synek Pulec, strašidlo Mulisák s malým Bubáčkem, a samozřejmě i obyvatelé Syslova se svými dětmi. Do jejich života zasahuje i podivínská hraběnka Truc-Hanzlová a Bílá paní. Všechny tyto lidské i pohádkové bytosti vytvářejí malebný obraz české vesnice, do které Josef Lada zasadil svůj laskavý humor a svá strašidla obdařil vlastnostmi obyčejných venkovských lidiček.

Seriál Bubáci a hastrmani pro ČT vyrobilo studio ANIFILM ploškovou technikou.

Podle literárního scénáře Evy Povondrové-Nývltové jej režíroval Pavel Kubant. Oproti dosud nafilmovaným Ladovým pohádkám má tento seriál bohatší animaci a jeho postavičky neožívají jen slovem, ale i živějším pohybem.

Kamera je dílem Milana Rycheckého, animace byla svěřena Aleně Meissnerové a Táně Zlesákové. Hudbu složil Jan Rotter a výborným vypravěčem pohádkových příhod bubáků a hastrmanů je Josef Somr.

Diskuse diváků
  • kimkaaa@eznam.cz 20. 2. 2013 18:52

    Malá čarodějnice

    Chtěla jsem se zeptat jestli budete letos už konečně vysílat večerníček o malé čarodějnici? …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 10 minut – Rok výroby: 2003 – ST  4:3
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.