Osudy tří legendárních hrdinů, důstojníků čsl. armády, v dusné atmosféře protektorátní Prahy. Dobrodružný špionážní seriál České televize (1998). Hrají: V. Javorský, K. Heřmánek, J. Vlasák, J. Carda, J. Hrušínský, L. Krbová, Z. Stivínová, A. Mihulová, I. Pokorný, S. Zindulka, J. Smutná a další. Scénář O. Vogeltanz. Kamera I. Šlapeta. Režie K. Kachyňa

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

3. října si připomínáme 75. výročí popravy Josefa Balabána, jednoho z hrdinů protifašistického odboje. Seriál je připomínkou mimořádných osobností českých dějin, které se zasloužily o svobodu naší země i za cenu obětí nejvyšších. Pracuje s historickými osobnostmi i fakty, ale jednotlivé situace vykreslila fantazie autora.

Členové odbojové organizace Obrana národa, podplukovníci Josef Mašín (K. Heřmánek) a Josef Balabán (J. Vlasák) a štábní kapitán Václav Morávek (V. Javorský) navázali na pokyn londýnské vlády kontakt s významným německým agentem. Dr. Holm (J. Carda) je civilním zaměstnancem abwehru (německé vojenské rozvědky a kontrarozvědky) v Praze, je to muž velkého světa a za své zprávy chce peníze. Ale informace podává užitečné. Již první zpravodajská akce „tří králů“ přinesla Spojencům úspěch. „Tři králové“ zvládli svůj zpravodajský úkol se sebejistotou.

Stopáž49 minut
Rok výroby 1998
 ST 4:3
ŽánrSeriál 15+