Letošní jubilantka S. Nálepková v hlavní roli bakalářské povídky o tom, jak řešit životní situace, které mohou postihnout kohokoliv z nás (1985). Dále hrají F. Řehák a A. Pyško. Autorem scénáře je M. Najbrt, který v těchto dnech oslaví významné životní jubileum. Kamera J. Plesník. Režie J. Urbášek

Mladá žena Blanka (letošní jubilantka S. Nálepková) se trápí v nešťastném manželství s mužem – alkoholikem. Po jedné z dalších hádek žena uteče v noci z domu i s malým dítětem v náručí a skončí na lavičce v parku, protože nemá kam jít. Plačící ženy se ujme náhodný kolemjdoucí, hodný starý pán (F. Řehák), který jí nabídne, aby zatím bydlela u něj v jeho rodinném domku, kde žije úplně sám. Blanka starému muži zpočátku příliš nedůvěřuje a nechápe, proč jí pomáhá… Povídku z cyklu Bakaláři napsal podle skutečného životního příběhu divačky z Kladna scenárista Michal Najbrt, který v těchto dnech slaví 75. narozeniny.

Mladé dívce s dítětem se nevydařilo manželství, opilý manžel ji i se synem vyhodí z bytu. Plačící ženu na osloví starý pán, jí poskytne ubytování v jeho rodinném domku, kde žije po odchodu rodiny sám. Počáteční nedůvěra k muži po čase opadne a mladá dívka, která v mládí nepoznala vlastního otce, si ho oblíbí a přijme za svého otce nového.

Stopáž26 minut
Rok výroby 1985
 ST AD 4:3
ŽánrFilm