Měl být vlídným domovem zdravotních sestřiček. Stal se dějištěm zločinu. Vyšetřování se ujímá inspektor Adam Dalgliesh. Britský seriál, natočený podle románu P. D. Jamesové (1983). Hrají: R. Marsden, J. Vine, J. Ackland, S. Allenová, M. Whitingová a další. Režie John Gorrie

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Internát nemocnice Johna Carpendara blízko Londýna je poklidné místo, v němž po léta vládne pořádek a harmonie. Vše se změní, když ve Slavičím domě, staré části internátu, dojde k záhadným vraždám dvou mladých ošetřovatelek. V nemocnici je shodou okolností přítomný inspektor Scotland Yardu Adam Dalgliesh, známý svým bystrým úsudkem. Dalgliesh, jenž nemá ve zvyku dávat vrahovi příliš mnoho času, se ihned pustí do intenzivního vyšetřování. Pomocníkem je mu ambiciózní detektiv Massingham, který náročnou práci odlehčuje mírným rebelantstvím a humorem. Z výslechů a pozůstalých věcí po dívkách vyvstává pozvolna vyvstává příběh, který sahá za stěny nemocnice a daleko do minulosti. Utajené lásky, žárlivost a intriky uzavřené komunity, poskytují dostatek motivů pro spáchání dalších zločinů. Při jejich odhalování se v ohrožení života ocitne i Dalgliesh. Někdo je evidentně schopný zabíjet jenom proto, aby nebylo prozrazeno tajemství.

Pětidílný detektivní seriál je televizní adaptací románu P. D. Jamesové. Autorka ve své tvorbě navázala na styl Agáty Christie a nezůstala jejímu odkazu nic dlužna. Seriál i po více než čtvrt století nabízí napínavou podívanou s postupně odhalovaným tajemstvím v tradičním britském stylu. Ke kvalitě přispívá herecké obsazení v čele s Royem Marsdenem v roli inspektora Dalglieshe, vytříbená kombinace a anglického humoru.

Originální názevShroud for a Nightingale
Stopáž49 minut
Rok výroby 1983
 ST 4:3
ŽánrSeriál