Kanárské ostrovy bez kanárů?

Cesta po španělském souostroví, které bylo známé už řeckým a římským mořeplavcům a dnešní cestovatele láká především nevídanou pestrostí přírodních pokladů (1992). Scénář a režie V. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kanárské ostrovy jsou pro mnohé symbolem letní i zimní dovolené. Nepřeberná nabídka hotelových komplexů, restaurací i pláží svádí k tomu, že turisté zůstávají na jednom místě, maximálně se projdou po nejbližším okolí. Jenže nikoli pobřeží, ale vnitrozemí ostrova nabízí ty nejkrásnější přírodní scenérie a unikátní pohledy na krajinu, kterou jinde neuvidíme. Výlet do nitra ostrovů, z nichž každý má svébytnou tvář, je zajímavou výpravou plnou překvapení. Seznámíme se se zajímavou flórou, vodními zdroji, ale třeba i se způsobem bydlení. Někteří zdejší obyvatelé bydlí v jeskyních, druzí třeba na dně kráteru.

Během našeho putování jsme se dozvěděli mnoho historických informací, včetně toho, kde ostrovy vzaly své jméno. Podle legendy je hlídali obrovští psi, a právě toto zvíře se řekne latinsky canis. Díky špatnému překladu vznikl název Kanárské ostrovy, který s kanáry nemá opravdu nic společného.

Kanárské ostrovy jsou pro nás místem, kam přijíždíme na dovolenou k moři. Nepřeberná nabídka hotelů, restaurací i pláží svádí k tomu, že se příliš daleko nevydáme. Přesto právě vnitrozemí nabízí nádherné přírodní scenérie a unikátní pohledy na krajinu, kterou jinde neuvidíme. Proto výlet do nitra ostrova je zajímavou výpravou plnou překvapení. Seznámíme se se zajímavou florou, vodními zdroji a nakonec i se způsoby bydlení v jeskyních nebo na dně kráteru.
Během procházky ostrovem se navíc dozvíme mnoho historických informací včetně toho, proč jsou ostrovy pojmenovány po kanárech.

Stopáž24 minut
Rok výroby 1992
 ST 4:3
ŽánrDokument