Recitál mnohonásobného českého Zlatého slavíka, který tuto neděli oslaví 80 let (1973). V Hudebním divadle spoluúčinkuje orchestr L. Štaidla. Kamera J. Lebeda. Režie J. Roháč

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Karel Gott, který v neděli 14. července oslaví 80 let, je nejvýznamnější český zpěvák populární hudby, známý už pět desetiletí, s přívlastkem „Zlatý hlas z Prahy“. Narodil se 14. července 1939 v Plzni. V programu koncertu mj. uslyšíte Má první láska se dnes vdává, Táto, zůstaň aspoň do vánoc, Kávu si osladím, Mistrál a Lady Carneval.

Není bez zajímavosti, že se v mládí Karel Gott toužil stát malířem. Když nebyl přijat na UMPRUM, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během učňovských let se věnoval své druhé velké lásce – hudbě a zpěvu. V roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků. Na pražské státní konzervatoři studoval operní zpěv u prof. Karenina (žáka ruského pěvce Šaljapina).

V roce 1962 dostal Gott nabídku na angažmá do divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, jejichž píseň „Oči sněhem zaváté“ se v Gottově interpretaci stala hitem roku. Tehdy vyhrál pěvec také čtenářskou anketu časopisu Mladý svět Zlatý slavík 1963.

Karel Gott
zpěvák

Karel Gott

* 14. 7. 1939


Stopáž40 minut
Rok výroby 1973
 čb 4:3
ŽánrHudba