Koncert Orchestru a Baletu Československé televize v divadle v Táboře uvádějí J. Wykrent a L. Nekuda (1975). Účinkují: E. Pilarová, M. Rottrová, V. Špinarová, Martha a Tena Elefteriadu, M. Chladil, K. Zich, P. Novák, P. Bartoň a další. Kamera J. Osten. Režie J. Bonaventura

Divadlo Oskara Nedbala působí v jihočeském Táboře jako významná kulturní instituce už více než století. Památkově chráněnou budovu tvoří blok několika původně samostatných domů. Nejstarší částí je staré divadlo, na rohu Divadelní a Palackého ulice. K zadní části starého divadla přiléhá tzv. Tylův dům. Divadlo, které je nepřehlédnutelnou dominantou starého města, je architektonicky originálním souborem původní novorenesanční stavby z roku 1887. Venkovní výzdoba táborského divadla patří k nejbohatším na českých divadelních budovách. Výtvarným řešením upoutá i divadelní interiér. Přestavbou v roce 1965 vznikl originální divadelní prostor, který má jedno jeviště, a zároveň dvě hlediště, na něj napojená. Tímto uspořádáním se stalo táborské divadlo středoevropskou raritou.

V tomto jevištním prostoru byl v polovině sedmdesátých let minulého století uspořádán za přítomnosti kamer Československé televize koncert nazvaný „Řekněme to písničkou“. V bohatém výběru známých i méně známých melodií mj. uslyšíte Táto, pojď si hrát, Píseň bez uší, Kabaret, Až zazní zvon, Šáteček, Co mám, to dám a Vítej, lásko.

Napište nám