Dobrodružství krásné novinářky a neohroženého lovce, které začalo v australské buši a pokračovalo v New Yorku. Australsko-americká dobrodružná komedie.
Hrají: P. Hogan, L. Kozlowská, J. Meillon, D. Gulpilil, M. Blum a další. Režie Peter Faiman

Prožít pořádné dobrodružství na vlastní kůži a ještě se při tom bláznivě zamilovat, to se každému nepovede. Asi záleží na tom, na jak šťastné planetě jste se narodili. Úspěšná reportérka Sue Charltonová z newyorského časopisu Newsday přijíždí do australské buše, aby uskutečnila rozhovor s Michaelem Dundeem, který se proslavil lovem krokodýlů. Chce ho ohromit znalostmi z civilizace. Brzy musí sama dokázat, že se o sebe dokáže postarat v jiném prostředí. Při tom Sue pochopí, že vedle neobyčejného Michaela může najít více než dobrodružství. Dundee k Sue také není chladný, a tak se spolu brzy ocitnou v „džungli velkoměsta"… Působivě namíchaný příběh s pomocí „vůně“ divoké australské přírody a prostředí amerického velkoměsta, které v sobě skrývá také řadu nebezpečí. K tomu přidali tvůrci řadu melodramatických prvků a nemalou dávku nadsázky. Z filmu se stal dobrodružně komediální hit, jenž obletěl celý svět.

Představitel hlavní role a spoluscenárista Paul Hogan (*8. 10. 1939) původně pracoval jako montér při stavbě mostů. Velkou hereckou příležitost mu dal producent a režisér John Cornell v televizním pořadu Denní událost. Od roku 1977 pak měl vlastní televizní show a stal se jedním z nejoblíbenějších australských komiků. Role Micka Krokodýla Dundeeho (za niž získal Zlatý glóbus) z něho udělala rázem mezinárodní hvězdu. Dále hrál například ve snímcích Skoro anděl a Bleskový Jack. Linda Kozlowská (*1956) studovala herectví na newyorské Juilliard School a počátkem 80. let se uplatnila na divadle. Nečekanou popularitu získala rolí Sue v Krokodýlu Dundeem a snímkem Skoro anděl. Stala se i životní partnerkou Paula Hogana.

Hrají: P. Hogan, L. Kozlowská, J. Meillon, D. Gulpilil, M. Blum a další. Režie Peter Faiman

Napište nám