Mušketýrská krev se nezapře. Dcera legendárního šermíře bere po krvavém útoku na klášter spravedlnost do vlastních rukou. Jedna za všechny…
Režie: Bertrand Tavernier. Scénář: Michel Léviant. Hrají: Philippe Noiret, Sophie Marceau, Sami Frey, Jean-Luc Bideau a další.

Málokdo ví, že d’Artagnan měl s paní Bonacieuxovou dceru. Nebo neměl? Na tom přece až tolik nezáleží. Ve filmu předního francouzského režiséra Bertranda Taverniera má d’Artagnan krásnou, ušlechtilou dceru Éloise, kterou ovšem pro snadnější výchovu jaksi „odložil“ do kláštera. Poslušná chovanka se změní v dceru svého otce ve chvíli, kdy je v klášteře zajat uprchlý černý otrok a zavražděna matka představená. Éloise obléká mužský oděv a odjíždí za svým otcem do Paříže. Musí přece pomstít matku představenou a odhalit spiknutí. Éloise má mocného nepřítele, krutou a nelítostnou Dámu v červeném, která se pohybuje v nejvyšších kruzích Francie.

Zchudlý, stárnoucí d’Artagnan už má rád svůj pohodlný život, ale na naléhání své dcery svolá své slavné staré přátele a s leností a opatrností svého věku, nicméně s mladickým nadšením, se všichni pouští do nových dobrodružství.

D’Artagnanova dcera je film plný humoru, nostalgie, vzpomínání i skvělých šermovaček, kterých se účastní Philippe Noiret a Sophie Marceauová, naši slavní tři mušketýři a spousta kardinálových vojáků…

Režie: Bertrand Tavernier. Scénář: Michel Léviant. Hrají: Philippe Noiret, Sophie Marceau, Sami Frey, Jean-Luc Bideau a další.

Napište nám