Neznámí přicházejí v noci a nikdo je nedokáže zastavit. Přinášejí s sebou děs a smrt. Americký horor (1979). Hrají: A. Barbeauová, H. Holbrook, J. Leighová, J. L. Curtisová, J. Houseman, T. Atkins, N. Loomisová a další. Režie John Carpenter

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V pobřežním městečku Antonio Bay se připravují oslavy 100. výročí jeho založení. Málokdo tuší, že tento den se stane i dnem odplaty za dávný zločin spáchaný na lodi Elizabeth Dane. Místní kněz se před sto lety podílel na jejím ztroskotání a děsivých událostech, které se na lodi odehrály. Řádky v nalezeném deníku potvrzují, že přízraky zavražděných obětí se přijdou pomstít, zahaleny do smrtící mlhy. Slavný horor kultovního režiséra Johna Carpentera.

Americký režisér, scenárista, producent a herec John Carpenter (*16. 1. 1948) se proslavil především jako autor řady dnes již klasických hororů a sci-fi. Průlomovým snímkem jeho rané kariéra se stal horor Halloween (1978), v době svého uvedení jeden z nejúspěšnějších nezávislých snímků tohoto žánru. Velký úspěch sklidily i jeho pozdější snímky Věc (The Thing, 1982) či Starman (1984). Tvorba Johna Carpentera ovlivnila řadu mladších režiséru, mezi jeho obdivovatele patří Quentin Tarantino nebo Guillermo del Toro.

John Carpenter
režisér, scenárista, herec a skladatel

John Carpenter

* 16. 1. 1948


Originální názevThe Fog
Stopáž86 minut
Rok výroby 1980
 )D( ST HD *
ŽánrFilm