Nerozluční kamarádi Štěpán a Kendy v dravém světě podnikatelských aktivit.

V roce 1993 se spisovatel a scenárista Ladislav Pecháček spolu s režisérem Dušanem Kleinem znovu vrátili k úspěšným „básníkům“ a natočili čtvrtou část příběhu nerozlučných kamarádů Štěpána a Kendyho, tentokrát v době svobodného podnikání.

Kendy (D. Matásek), který pracuje jako reportér a reklamní agent, natočí se Štěpánem (P. Kříž) rozhovor, kvůli kterému je Štěpán vyhozen z nemocnice. Vrací se zpět do rodného Hradiště, kde se vše změnilo. Maminka (M. Myslíková) pracuje stále jako švadlena a chodí do obnoveného Sokola. Svého rozvedeného a nezaměstnaného syna se snaží okamžitě zaměstnat. I jeho dřívější kamarádi se v nové době pohybují jako ryby ve vodě, jen on se věren svým zásadám se s dravým dickensovským kapitalismem nemíní ztotožňovat. Svědomí mu brání ve výnosném, ale zcela nemravném obchodu s lidským zdravím. Konečně však potkává dívku, lékárnici Ute (T. Brodská)…

V hlavních rolích uvidíte letošního jubilanta Pavla Kříže a Davida Matáska, Mílu Myslíkovou, Janu Hlaváčovou a Terezu Brodskou.

Napište nám