Jack Lemmon a Tony Curtis jako dva věční rivalové měří svoje síly ve vzduchu, na vlnách i na souši. Legendární americká komedie.
Dále hrají: N. Woodová, P. Falk, A. O’Connell, V. Vanceová, D. Provineová a další. Režie Blake Edwards

Velký automobilový závod z New Yorku do Paříže, vypsaný jedním americkým časopisem, se stane senzací roku 1908. Utkávají se v něm dva soupeři, profesor Fate a „Velký Leslie“, kteří už spolu svedli řadu soubojů, ale žádný dosud nerozhodl. Intrikán Fate se po odstartování závodu neštítí žádného prostředku, aby svého vždy elegantního protivníka poškodil. Leslie se přesto nezadržitelně blíží k cíli, avšak ve snaze dokázat lásku jisté slečně úmyslně prohraje. Takové snadné vítězství ovšem zlomyslný profesor odmítne a vyzývá soupeře na další závod…

V bláznivé komedii pro malé i velké uvidíme takové herecké osobnosti, jakými jsou Jack Lemmon v postavě intrikánského profesora, Tony Curtis v roli jeho ušlechtilejšího protivníka a Natalie Woodová jako přespříliš emancipovaná mladá novinářka. Podle vlastního námětu natočil tuto nestárnoucí oddechovou komedii v roce 1965 režisér Blake Edwards.

Dále hrají: N. Woodová, P. Falk, A. O’Connell, V. Vanceová, D. Provineová a další. Režie Blake Edwards

Napište nám