O současných lidech, jejich osudových rozhodnutích i problémech všedního dne. Francouzský film (1990). Hrají: A. Teyssedereová, F. Darelová, H. Quester a další. Scénář a režie Eric Rohmer Ve francouzském znění s titulky

Francouzský filmový režisér Eric Rohmer vytváří ze svých filmových děl uzavřené cykly. Po „Morálních povídkách“ (1963–1972) a „Komediích a příslovích“ (1980–1987) natočil v letech 1989–1996 „Příběhy čtyř ročních období“. Rohmer je výsostným autorským filmařem. Sám si píše scénáře a vytvořil si osobitý, nezaměnitelný styl, který vykrystalizoval v minimalistický způsob vyprávění o vnitřním světě jeho hrdinů a jejich vztahů s okolím.

V „Jarním příběhu“ introvertní studentka hudby Natacha seznámí svého svobodného otce s kamarádkou, učitelkou filosofie. Tak trochu intrikaří, protože doufá, že její otec opustí svou přítelkyni a zamiluje se do Jeanne. Hodně se mluví, diskutuje o filosofii, o lásce, sexu a přátelství. Tyto nikdy nekončící diskuse jsou součástí všedního každodenního života. A nikdo z jejich aktérů netuší, jak to vlastně dopadne.

Napište nám