Láska a touha po změně dokáží dokonale otřást lidskými životy. Americká komedie.
Hrají: M. Landau, W. Allen, M. Farrowová, A. Alda, A. Hustonová a další. Scénář a režie Woody Allen. V anglickém znění s titulky.

Další snímek z filmografie scenáristy a režiséra Woodyho Allena má poněkud vážnější polohu a hlubší ponor do nitra hrdinů. I tentokrát vhlavním úhlu jeho pohledu jsou přitom partnerské vztahy, láska a sex. V jedné dějové linii této hořce laděné komedie sledujeme příběh stárnoucího očního lékaře Judy Rosenthala (Martin Landau), v druhé pak citově labilního filmového dokumentaristu Clifforda Sterna. Oba muži jsou zcela rozdílní a přesto je něco spojuje… Nejlépe to asi vystihl Woody Allen, když o svém filmu řekl: „Vypráví o lidech, kteří nevidí. Nevidí sebe, tak jak je vnímají jiní. V různých situacích nerozpoznají dobré od zlého.“ Při realizaci stál po boku režiséra proslulý kameraman Sven Nykvist (jenž vedle své dlouholeté spolupráce s Ingmarem Bergmanem nasnímal například filmy Swannova láska, Nesnesitelná lehkost bytí). Úlohu Clifforda Sterna si Woody Allen ponechal pro sebe, dále ve filmu uvidíme Miu Farrowovou (Miriam Rosenthalová), Alana Aldu (Lester) a Anjeliku Hustonovou (Dolores Paleyová).

Hrají: M. Landau, W. Allen, M. Farrowová, A. Alda, A. Hustonová a další. Scénář a režie Woody Allen. V anglickém znění s titulky.

Napište nám