Milostná aféra, která začala ve čtvrtohorách. Gérard Depardieu a Sigourney Weaverová v hlavních rolích francouzské komedie.

Archeolog Julien Chayssac má konečně štěstí - nalezl ženu svých snů. Není to ale žena ledajaká, je stará dva miliony let! Julien totiž na vykopávkách nalezl to, po čem celá léta snil - kostru ženy, která je nejstarší nalezenou ve Francii. S radostí tuto zprávu posílá za oceán bohaté sponzorce a pak spěchá na letiště v očekávání jejího příletu. Očekává totiž, že po jeho velkém objevu se obnoví přísun peněz, kterými ho mecenáška dříve sponzorovala.

Na letišti je ale právě v tu dobu pohledná žena, která prchá před svým fanatickým obdivovatelem. Žena využije nečekané situace a vydává se za bohatou sponzorku, která má přiletět z Ameriky. Archeolog, nevěda, že je to jiná žena, než kterou čekal, bere ji s sebou domů... Příběhu, který je plný nedorozumění, honiček a touhy po úspěchu, vévodí láska - ať už se odehrála před dvěma miliony let nebo ji hrdinové prožívají právě teď.

Napište nám