Yves Montand a Simone Signoretová, osamělý policista a žena stojící v pozadí. Francouzské drama (1975). Dále hrají: F. Périer, S. Sandrelliová, M. Carriere a další. Režie Alain Corneau

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vynikající psychologicko-kriminální drama, kterému vévodí herecké osobnosti Simone Signoretové a Yvese Montanda.

Dokonale rozehraný příběh osamělého policisty Marca Ferrota, který jako dítě vyrůstal v dětském domově. Při vyšetřování drobného deliktu se seznámí s mladou Sylvií, která se stane jeho milenkou. Ta má však tajného milence, který ji vydržuje a který ji při hádce zabije. Vše však svědčí proti nevinnému Ferrotovi.

Významného francouzského režiséra Alaina Corneaua si připomene jeho filmy Policejní kolt vzor 357 a Volba zbraní. Do obou těchto černých thrillerů obsadil Corneau Yvese Montanda.

Režisér Alain Corneau se svým slibným debutem Policejní kolt vzor 357 uvedl mezi nadějnou tvůrčí generaci sedmdesátých let. Filmy s tematikou zločinu a policie byly ve Francii vždy velmi oblíbené, Corneau navíc předvedl nápaditý režijní přístup a v kombinaci s výbornou kamerou a přesvědčivými hereckými výkony vytvořil jeden ze svých nejlepších filmů. Ve Francii měl film premiéru 31. března 1976 a o rok později zabodoval při udílení francouzských Césarů.

Yves Montand
šansoniér a herec

Yves Montand

* 13. 10. 1921

† 9. 11. 1991

Proslulý šansoniér a francouzsko-italský herec, jeden z nejpopulárnějších zpěváků ve Francii a jeden z partnerů Édith Piaf.


* 25. 3. 1921

† 30. 9. 1985


Originální názevPolice Python 357
Stopáž121 minut
Rok výroby 1975
 )D( ST HD
ŽánrFilm