Nenávist mají v očích i v srdci, rozdělují je předsudky a jiná barva kůže. Audrey Hepburnová v americkém westernu (1960).
Hrají: B. Lancaster, J. Saxon, L. Gishová, Ch. Bickford a další. Režie John Huston

Ben Zachary tvrdou rukou řídí ranč, na němž žije s matkou, s mladšími bratry Cashem, Andym a nevlastní sestrou Rachel. Nevede si vůbec špatně, jak dokazuje jeho úspěšný chov dobytka i vážnost, které se mu dostává v kraji mezi dalšími osadníky. V době jeho krátké nepřítomnosti se objeví u ranče muž, který se dožaduje pomsty za smrt svého syna. Jeho nejasné a zloby plné pomluvy ještě více rozdmychají nenávist bílých osadníků proti indiánům. Při odkrývání událostí z minulosti vychází najevo, že i Rachel pochází z domorodého etnika. V té chvíli se od rodiny odvracejí staří přátelé, a také indiáni se důrazně hlásí o svého ztraceného potomka…

Westernový příběh, který se odehrává kolem roku 1850 natočil klasik americké kinematografie John Huston (Poklad na Sierra Madre, Mustangové, Africká královna, Čest rodiny Prizziů). Pod jeho režijním vedením úlohu sebevědomého Bena Zacharyho ztvárnil Burt Lancaster, roli Rachel hraje půvabná Audrey Hepburnová (Snídaně u Tiffanyho, My Fair Lady). Matku Mattildu Zacharyovou vytvořila někdejší herecká hvězda období němého filmu Lillian Gishová.

Hrají: B. Lancaster, J. Saxon, L. Gishová, Ch. Bickford a další. Režie John Huston

Napište nám