Za vše zaplatil a chtěl zapomenout na minulost. Yves Montand a Catherine Deneuveová v hlavních rolích francouzského kriminálního dramatu (1981). Dále hrají: G. Depardieu, G. Lanvin, M. Galabru, R. Anconina, M. Chapiteau a další. Režie Alain Corneau

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Bývalý gangster, který, jak se domnívá, za své zločiny již zaplatil a nikomu nic nedluží, žije klidným životem farmáře, který miluje svou krásnou ženu a své koně. Ale minulost si ho stejně najde. Přihlásí se v podobě mladého jednoduchého gangstera Mickeyho, který spolu se Sergem, Noëlovým starým přítelem, se u něj ukryjí při útěku z vězení. Smrtelně zraněný Serge umírá a Mickey nedbá na Noëlovy rady. Zkušený Noël ví, že tento nezvladatelný zločinec představuje pro něj osudové nebezpečí. Ohrožen je on, jeho dosavadní život, ale i jeho krásná žena.

Původně měl roli Noëla hrát Lino Ventura, ale ten ji, vzhledem ke svým striktním morálním zásadám, odmítl.

Režisér Alain Corneau, má ve svých filmech vždy excelentní obsazení, vedle Yvese Montanda, se kterým se sešel ve svých filmech ještě dvakrát, obsadil Catherine Deneuveovou, Gérarda Depardieua, Michela Galabrua a tenkrát ještě málo známého Gérarda Lanvina.

Yves Montand
šansoniér a herec

Yves Montand

* 13. 10. 1921

† 9. 11. 1991

Proslulý šansoniér a francouzsko-italský herec, jeden z nejpopulárnějších zpěváků ve Francii a jeden z partnerů Édith Piaf.


Originální názevLe Choix des armes
Stopáž130 minut
Rok výroby 1981
 )D( ST HD
ŽánrFilm