Karel Höger v napínavém filmu Bořivoje Zemana o osobní statečnosti a zbabělosti (1946). Dále hrají: E. Dubský, Z. Procházková, L. Matoušková, E. Dubský, V. Irmanov, V. Řepa, Z. Baldová, F. Šlégr, J. Hrdličková, F. Klika a další. Scénář E. Klos a B. Zeman. Kamera P. Rovný

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Film Mrtvý mezi živými natočil v roce 1946 režisér Bořivoj Zeman – byl to jeho režijní celovečerní debut. Pro Karla Högera, který v něm dostal hlavní roli, se stal druhou výraznou příležitostí přehrát se od rolí milovnických do rolí charakterních. Mrtvý mezi živými dal Högerovi příležitost poprvé rozestřít v postavě poštovního úředníka Valty problém osobní statečnosti a zbabělosti, který byl v ději navozen faktem, že jako poštovní úředník odmítl při přepadení pošty riskovat život pro záchranu peněz, které mu byly svěřeny. V kontextu právě překonané nacistické okupace tento problém osobní statečnosti nabýval mimořádně palčivého významu.

Kariéristického poštovního asistenta Roberta Munka si v tomto filmu zahrál začínající Eduard Dubský, od jehož smrti v těchto dnech uplynulo 30 let.

Stopáž84 minut
Rok výroby 1946
 ST čb 4:3
ŽánrFilm