Jeho vlast ho za poslušnost poslala do afrického vězení. Teď tajný agent přijíždí do Paříže, aby dokončil svůj úkol a završil sladkou pomstu.
Režie: Georges Lautner. Scénář: Jacques Audiard, Michel Audiard, Georges Lautner. Hrají: Jean-Paul Belmondo, Jean Desailly, Cyrielle Clair, Robert Hossein a další.
Profesionál

Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl "ve státním zájmu" svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo!

Napište nám