Clint Eastwood opět v roli drsného detektiva Harryho Callahana. Jeho revolver se nyní zaměří na bandu teroristů. Americké krimi.
Dále hrají: T. Dalyová, H. Guardino, B. Dillman, J. Mitchum, D. Bookwalter, J. Crawford a další. Režie James Fargo

Pro detektiva Harryho Callahana (Clint Eastwood) to měl být další rutinní den policisty na objížďce v horoucích ulicích San Franciska. Stoický klid vezme za své, jakmile se Callahan svérázně vypořádá s bandou lupičů, načež je detektiv přeložen z oddělení vražd na osobní oddělení, kvůli uplatňování policejního násilí. Aby toho nebylo málo, jeho parťák umírá a Callahanovi je přidělena nezkušená vyšetřovatelka Kate Mooreová (Tyne Dalyová). A to zrovna v době, když San Francisku vyhlásí válku teroristé Lidové revoluční armády, vedené šíleným vietnamským veteránem. Je nejvyšší čas, aby Harry opět vytáhl z pouzdra starý dobrý revolver Smith & Wesson, ráže .44 Magnum, a zjednal ve městě pořádek…

V pořadí třetí pokračování ze slavné série o „Drsným Harrym“, které volně navazuje na předešlý snímek Magnum Force (1973). Film Neúprosný – distribučně též známý pod jmény jako „Násilník“ či „Vykonavatel“ – byl pro tvůrce Jamese Farga režijním debutem. Hudbu v rámci série poprvé složil namísto Laloa Schifrina Jerry Fielding (Divoká banda, Strašáci, Psanec Josey Wales). A na scénáři se vedle stálice Deana Riesnera podílel nováček Gail M. Hickman. Obměna štábu přinesla do zavedené krimi série čerstvý vítr; kromě kamenného humoru a krvavě zabarvené akce nechybí ani výrazný společenský komentář. Filmový motiv levicové teroristické buňky dobově odkazoval na řádění organizace Symbionese Liberation Army. Afroamerický militantní gang Eda Mustaphy (Albert Popwell) zase upomene na působení Strany černých panterů. Snímek též zdůrazňuje úlohu armádního průmyslu (elektrické paralyzéry, raketomety, útočné pušky), jeho propojení s válkou ve Vietnamu, a dědictví poválečného traumatu.

Dále hrají: T. Dalyová, H. Guardino, B. Dillman, J. Mitchum, D. Bookwalter, J. Crawford a další. Režie James Fargo

Napište nám