Dospělost není nemoc. Přesto může bolet. Český lyrický film režiséra Karla Kachyni, oceněný Stříbrnou plachtou na MFF v Locarnu.
Hrají: R. Dulíková, V. Olmer, H. Kružíková, V. Lohniský, I. Bílková a další. Scénář J. Procházka a K. Kachyňa. Kamera J. Vaniš.

Jedenáctiletá dívka Jitka tajně chodí k nemocniční zdi, kde se setkává s neznámým mladým mužem. Ten při autonehodě utrpěl úraz páteře, teď je upoután na kolečkové křeslo a nevěří, že by mohl znova chodit. Jitka ho den za dnem při svých tajných výletech přesvědčuje o opaku. Oba spolu prožijí několik těžkých chvil, odehrají se mezi nimi hádky i opětovná sblížení. Jitka si přitom neuvědomuje, že vlastně prožívá první, zatím nevinný milostný vztah...

Lyrický film scenáristy Jana Procházky a režiséra Karla Kachyni z roku 1963 patří do období, kdy se tato autorská dvojice věnovala příběhům o něžných dětských láskách a prvních milostných zklamáních. Nemocniční zeď nerozděluje jen svět zdravých a nemocných, ale symbolicky též dětství od dospělosti.

Napište nám