Milostná dobrodružství vyměnili za plenky a mléko. Staří mládenci na rodičovské dovolené, z které se vyklubala větší výzva, než se původně zdálo.
Režie a scénář: Coline Serreau. Hrají: Roland Giraud, Michel Boujenah, André Dussollier, Philippine Leroy-Beaulieu a další.
Tři muži a nemluvně

Hned tři nedobrovolné otce dostane malé nemluvně, kterého matka "odloží" před dveře bytu, kde žijí spořádaným staromládeneckým životem Michel (Michel Boujenah), Jacques (André Dussollier) a Pierre (Roland Giraud). Každý má svou práci, několik přítelkyň bez závazků a společně se dokáží vždy skvěle pobavit. Ale co s tou mrňavou holkou, která řve, žádná teplota mléka jí není dost dobrá a dokáže zchladit i tu nejvášnivější kamarádku?

Jedna z nejlepších francouzských komedií osmdesátých let Tři muži a nemluvně se může vedle komerčního úspěchu pochlubit i slušným kritickým ohlasem. Ve Francii získala celkem tři Césary – nejlepší film, scénář a mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Michel Boujenah) a zároveň nominaci na Oscara v kategorii zahraničních filmů. Jak bývá obvyklé, američtí tvůrci si natočili vlastní verzi. Která z nich je lepší, posoudí jen diváci.

Napište nám