Za málo slasti zbohatl strastí. Český film letošního jubilanta Karla Smyczka (1986). Hrají: V. Javorský, Y. Kornová, P. Čepek, M. Martínková, E. Jegorov, E. Schorm, M. Suchánek a další. Scénář M. Ležák. Kamera J. Macák

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Devatenáctiletý posluchač konzervatoře Zdeněk se po bezstarostných prázdninách znovu setkává s dívkou Evou. Eva je jednou z jeho náhodných známostí a čeká dítě. Zdeněk sice pochopí, že není otcem dítěte, je však přesvědčen, že „každý musí někoho mít“. Navíc k jeho vlastnostem patří houževnatost a vůle nepoddávat se těžkostem. A tak se – na rozdíl od Evy – z bezstarostného studenta stane zodpovědným rodičem.

Scénář napsal Milan Ležák podle stejnojmenné prózy Zdeňka Rosenbauma. Režisér Karel Smyczek zůstal při realizaci věrný svému stylu: téměř sociologicky zaznamenává jednání postav a zároveň poetizuje všední věci. Na začátku dominuje idylická prázdninová nálada, kontrast k ní pak tvoří počátky soužití studentského páru, Zdeňkovo rozhodování a první měsíce péče o narozené dítě. Důležitou součástí filmu je hudba, jejímž autorem je Emil Viklický.

Karel Smyczek
režisér

Karel Smyczek

* 31. 3. 1950


Stopáž93 minut
Rok výroby 1986
 ST HD 4:3
ŽánrFilm