Slůně Bimbo se zmocnilo kouzelné buřinky! Pan Tau má před sebou těžký úkol… Česká pohádková komedie.
Režie: Jindřich Polák. Scénář: Ota Hofman, Jindřich Polák. Hrají: Otto Šimánek, Vlastimil Brodský, Petr Nárožný, Josef Dvořák a další.

Cestující v letadle, které se blíží k Praze, jsou ze svého klidu vyrušeni podivným zjevením. Po křídle letadla se prochází záhadný muž v buřince a s deštníkem tak pohodlně, jako by šel po té nejrovnější zemi za mírného vánku. Posádka i cestující jsou přirozeně šokováni, jen holčička Alenka považuje celou věc za docela přirozenou. Záhadný muž je její starý známý – pan Tau z pohádek, který pomocí své kouzelné buřinky může všechno na světě. Jenže zatím na letišti nastává poplach, protože se všichni domnívají, že zpráva o muži na křídle je zašifrované hlášení o únosu. Celou záležitost dostane na starost inspektor bezpečnosti letecké dopravy Málek, který záhadného muže po přistání hodlá zatknout. Pro pana Tau ovšem není nic snazšího, než mu zmizet. Na letišti se však kouzelnému elegánovi zalíbí slůně Bimbo, které tu čeká na převoz do safari. Slůně sebere panu Tau jeho kouzelnou buřinku, a tak našemu hrdinovi nezbývá než doprovodit všetečné zvíře a jeho opatrovníka, zřízence safari Kalouse, na jejich cestě…

Režie: Jindřich Polák. Scénář: Ota Hofman, Jindřich Polák. Hrají: Otto Šimánek, Vlastimil Brodský, Petr Nárožný, Josef Dvořák a další.

Napište nám