… ale láska dokáže nemožné. Hugo Haas a Adina Mandlová v bláznivé komedii o neuvěřitelných příhodách zneuznaného skladatele.
Režie: Martin Frič. Scénář: Martin Frič, Hugo Haas. Hrají: Hugo Haas, Adina Mandlová, Theodor Pištěk, Světla Svozilová a další.

Mladý hudební skladatel Viktor Honzl neuspěje se svými skladbami u majitele velkého hudebního nakladatelství Durdyse, ani u jeho krásné dcery Evy. Protože chce zůstat v její blízkosti, a navíc je bez peněz, převlékne se za staršího pána a představí se Durdysovi jako Viktorův strýc. Díky tomu získá místo lektora. Dvojí život mu ale připraví pěkně horké chvíle...

Hlavní roli zneuznaného skladatele a jeho fiktivního strýce si napsal sám pro sebe Hugo Haas. V roce 1933, kdy režisér Martin Frič tuto dodnes zábavnou veselohru natočil, již patřil Hugo Haas k nejoblíbenějším komikům českého filmu. Pohotovými převleky a vtipnými dialogy se sebou samým dosáhl velkého úspěchu jak u publika, tak u dobové kritiky. V půvabné komedii hrála jednu ze svých prvních velkých filmových rolí Adina Mandlová. Dalšími protagonisty byli Theodor Pištěk, Světla Svozilová a Jára Kohout.

Napište nám