Tři role pro dva mistry hereckého umění. Povídkový film o milostné vášni na tři způsoby.
Režie: Vittorio De Sica. Scénář: Cesare Zavattini, Eduardo De Filippo. Hrají: Sophia Loren, Marcello Mastroianni, Aldo Giuffrè, Tecla Scarano a další.
Včera, dnes a zítra

Živočišná Neapolitánka, která se věčnými těhotenstvími brání vězení, bohatá panička z Milána, nahrazující lásku pouhým bezcitným flirtem, či lepší římská prostitutka, do níž se zamiluje mladý seminarista, každá úplně jiná a přesto všechny stejně ženské a okouzlující. Nezapomenutelná Sophie Lorenová v rolích tří naprosto odlišných žen doslova zaplňuje filmové plátno svým neodolatelným ženstvím, jemuž v roli jejích mužských partnerů se stejnou chutí přihrává neodolatelný Marcello Mastroianni.

Italsko-francouzský povídkový film Včera, dnes a zítra, který v roce 1963 natočil slavný italský režisér Vittorio De Sica, získal v roce 1965 Oscara za nejlepší zahraniční film a cenu Britské akademie filmového a televizního umění pro Marcella Mastroianniho. O rok dříve získal i italskou výroční cenu, Donatellova Davida, za nejlepší film roku a také pro oba hlavní představitele.

Napište nám