Krásná Adélka, hádání z ruky a královská budoucnost, které uvěří jeden neodolatelný snílek. Gérard Philipe a Gina Lollobrigida ve francouzsko-italské komedii. Kolorovaná verze (1952). Dále hrají: N. Roquevert, O. Hussenot, M. Herrand a další. Režie Christian-Jaque

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kdepak je mladý bouřlivák Fanfán? Hledá ho celá vesnice v čele s otcem mladičké Marion. Jejich předtucha je správná, v jedné z kupek sena je určitě najdou. Marně se Fanfán snaží o útěk, rozezlený otec jej dostihne a trest by měl být na doživotí. Čeká ho cesta k oltáři s krásnou Marion. Ale přesto, že má tato mladá venkovská dívka všechno, co má mít, Fanfánovi se ještě nechce do venkovského chomoutu. Když mu krásná cikánka předpoví z ruky šlechtickou budoucnost, má hned o důvod víc, proč ze svatby utéct, byť k verbířům. Fanfán udělá všechno pro to, aby se věštba naplnila a on se oženil s královskou dcerou.

Film Fanfán Tulipán s okouzlujícími osobnostmi Gérardem Philipem a Ginou Lollobrigidou, je mimořádně vtipnou a šarmantní podívanou, které čas jen přidává na hodnotě.

Originální názevFanfan la Tulipe
Stopáž96 minut
Rok výroby 1952
 ST 4:3
ŽánrFilm