Největší zločinec, který kdy terorizoval Paříž! Jean Marais a Louis de Funes ve francouzsko-italské napínavé komedii (1964). Dále hrají: M. Demongeotová, M.-H. Arnaudová, R. Dalban a další. Režie André Hunebelle

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Fantomas, záhadný netvor s ocelovou tváří terorizuje Paříž. O jeho skutečné existenci jsou však stále pochybnosti, neboť ho dosud nikdo na vlastní oči nespatřil. Prvním hostem tajuplného Fantomasova paláce se nedobrovolně stane novinář Fandor, který napsal o netvorovi senzační článek. Fantomas potrestá tuto troufalost osobitě: vezme na sebe Fandorovu podobu a spáchá fantastickou loupež. Později si nasadí i masku komisaře Juvea, který se neúspěšně již dlouho snaží Fantomase dopadnout.

Poprvé se Fantomas objevil na plátnech kin v letech 1913 a 1914 ve filmové sérii režiséra Louise Feuilladea. Podkladem pro sérii čtyř filmů byl úspěšný román Pierra Souvestra, který vycházel na pokračování v sešitovém vydání na počátku tohoto století. Již několik generací baví nejpopulárnější Fantomas režiséra André Hunebella, kde se v hlavních rolích objevují Jean Marais a Louis de Funes.

* 31. 7. 1914

† 27. 1. 1983


Jean Marais
herec, sochař, malíř a spisovatel

Jean Marais

* 11. 12. 1913

† 8. 11. 1998


Originální názevFantomas
Stopáž101 minut
Rok výroby 1964
 ST HD
ŽánrFilm