Hlavně se nezaplést s poctivými lidmi. Česká komedie.
Režie: Zdeněk Podskalský. Scénář: Jaroslav Dietl. Hrají: Lubomír Lipský, Josef Bek, Jiřina Jirásková, Rudolf Deyl ml. a další.

Jak je možné, že ze dvou dětí, vyrůstajících v naprosto stejných podmínkách, vyrostou dva zcela odlišní lidé? O tom přemýšlí vězeň Pepa Košťál (Josef Bek), když vypráví na cele ostatním, jak se vlastně do kriminálu dostal. Odmalička měl nejlepšího kamaráda Frantu Kolouška (Lubomír Lipský). S ním vymýšlel různé vynálezy, ve kterých však dospělí viděli jen lumpárny. Oba přátelé později několik let pracovali jako úředníci a svou geniální vynalézavost uplatnili ve vymýšlení postupů, jak se vyhnout práci. To jim nakonec neprošlo a jejich cesty se po vyhazovu z úřadu na patnáct let rozešly. Franta se dal na vědeckou dráhu, Pepa začal dělat kariéru a dotáhl to až na ředitele menšího podniku. Aby dostával mimořádné odměny, chlubil se vlastnoručně vyvinutou automatickou výrobní linkou. Ta měla jen jedinou vadu, že vůbec nefungovala. Právě včas však do vývojového oddělení podniku nastoupil Franta. Jen on jediný mohl Pepu zachránit od hrozícího průšvihu…

Režie: Zdeněk Podskalský. Scénář: Jaroslav Dietl. Hrají: Lubomír Lipský, Josef Bek, Jiřina Jirásková, Rudolf Deyl ml. a další.

Napište nám