Miroslav Horníček v rodinné komedii o jednom velkém dětském přání.

František Hlavsa, pražský redaktor, odjede se svými dětmi – Olgou, Frantou, malým Milánkem a babičkou na venkovskou chalupu. Děti milují zvířata a moc by chtěly psa. I babička by brala hlídače, protože má s dětmi zůstat o prázdninách na chatě sama. František se brání, myslí si, že by dětem mohla stačit kočka. Celá záležitost se štěnětem mu poslouží alespoň jako námět na fejeton. Jenže ten má poněkud nečekaný ohlas…

Milan Vošmik, režisér a scenárista, od jehož úmrtí v těchto dnech uplynulo 50 let, už po dobu studií na FAMU natáčel etudy s dětskou tematikou, které zůstal i později věrný. Debutoval přepisem knihy Bohumila Říhy Honzíkova cesta v roce 1956. Nejmenším divákům byl určen i jeho další film – Pohádka o staré tramvaji na motivy knihy Oty Hofmana. Také film Táto sežeň štěně z roku 1964 je filmem, při kterém se již léta baví celá rodina.

Snímek uvádíme jako vzpomínku na herečku Jiřinu Šejbalovou (od jejíhož narození zanedlouho uplyne 115 let) a scenáristu a režiséra Milana Vošmika (od jehož narození nedávno uplynulo 90 let).

Napište nám