Světově proslulý čínský pianista hraje a hovoří o svých hudebních láskách, které názorně interpretuje.
Scénář a režie Sophie-Caroline Dannerová a Elmar Kruse.
Lang Lang - nejmilejší melodie

Jeden ze světově nejúspěšnějších klavíristů Lang Lang se sympaticky předvedl ve svém novém audiovizuálním projektu „Nejmilejší melodie“. Vystupuje v široce populárních skladbách, na nichž vyrostly generace pianistů, až po báječné melodie z Disneyho filmů, které čínský umělec interpretuje s neuvěřitelnou pianistickou bravurou. Navíc vysvětluje divákům ve stručných komentářích mezi klavírní hrou svůj pohled na různá díla a využívá též svých životopisných vzpomínek.

Na romantické lodi po pařížské Seině oblažuje Lang Lang turisty během svátku svatého Valentýna jedinečným koncertem ze svého nejpopulárnějšího klasického repertoáru. Recitál obsahuje hudební autory, které důvěrně znají i amatérští pianisté. Jsou to mnohdy díla velkých skladatelů, například Beethovenova bagatela Pro Elišku, Debussyho Svit luny a Bachovo Preludium C dur z Dobře temperovaného klavíru.

Lang Lang nahrál rovněž některé novodobé skladby známé z filmů a televize, jako jsou: Améliin valčík Yanna Tiersena ale i další oblíbené melodie. Pianista říká: „Chci s sebou vzít každého milovníka hudby na pouť provázenou svými zamilovanými klavírními skladbami“, a dodává: „Když jsem byl ještě dítě, podnítily kreslené filmy moji představivost a přenesly mne do jiného světa. Hudba byla velkou částí této zkušenosti a vedla mne k mé celoživotní lásce, jíž se stala klasická hudba. Disneyho písničky obsahují tolik různých hudebních stylů, v nichž každý si nalezne to své. Doufám, že lidi všech věkových kategorií se budou radovat z této nahrávky a zakusí opět radost, kterou pocítili při prvním sledování Disneyho filmů".

Napište nám