Joanna chce být spisovatelkou, ale zatím pracuje jako asistentka v agentuře. Její sen se postupně rozplývá, dokud jí nezavolá samotný J. D. Salinger.
Režie: Philippe Falardeau. Scénář: Philippe Falardeau, Joanna Smith Rakoff. Hrají: Margaret Qualley, Sigourney Weaver, Douglas Booth, Seána Kerslake a další.
Můj rok se Salingerem

Optimismem překypující mladá studentka, začínající spisovatelka a básnířka Joanna Rakoffová (Margaret Qualleyová) přijíždí v 90. letech do New Yorku, kde získává dočasnou práci asistentky v prestižní literární agentuře paní Margaret (Sigourney Weaverová). Joanna, pověřená nevábným úkolem vyřizovat dopisy fanoušků, však vůbec netuší, že agentura zastupuje zájmy takových literárních velikánů, k jakým patří Dylan Thomas, F. Scott Fitzgerald a nejvýznamnější klient kanceláře: notoricky známý samotář J. D. Salinger (Tim Post). Bystrá Joanna však ze všeho nejvíc na světě touží po osobitosti, nalezení vlastního hlasu. Dokáže se od slavného autora románu „Kdo chytá v žitě“ naučit něco o životě a psaní?

Napište nám