Britská dirigentská hvězda vede Berlínské filharmoniky za zvuků hudby Dvořáka, Stravinského, Šostakoviče nebo Brahmse.
Rattle řídí Berlínské filharmoniky

Svým pružným, pohyblivým a tmavě zabarveným mezzosopránem poctila Joyce DiDonato co by hvězdný host novoročního koncertu britského šéfdirigenta Sira Simona Rattlea a Berlínských filharmoniků v roce 2017. Přednesla překrásné orchestrální písně Richarda Strausse, mj. Zueignung a Morgen, a ukázku z kantáty Bílý dům Leonarda Bernsteina. Program obohatil dirigent rovněž orchestrálními skladbami Antonína Dvořáka, Igora Stravinského, Dmitrije Šostakoviče (taneční svita z baletu Zlatý věk) a Johannese Brahmse.

Sir Simon Rattle působil mezi lety 2002–2018 jako šéfdirigent Berlínských filharmoniků. Studoval na Royal Academy of Music, řídil Birminghamský městský symfonický orchestr. V roce 2012 vystoupil spolu s Londýnským symfonickým orchestrem na zahájení Letních olympijských her v Londýně.

Dne 1. května 2013 řídil slavnostní Prvomájový koncert Berlínských filharmoniků ve Španělském sále Pražského hradu. Jeho manželka Magdalena Kožená při něm přednesla Biblické písně Antonína Dvořáka. Koncert byl vysílán mnoha televizními a rozhlasovými stanicemi, mj. v Česku, Německu a Japonsku.

Napište nám