Politika se nás týká

Politika se nás týká

O politice srozumitelně i pro děti! Zajímavosti z voleb, zakládání politických stran nebo přímo z prezidentského paláce.

Přehled dílů

6 dostupných
Stopáž5 minut

1 Prezident

S moderátorkami Beky a želvou Želvírou se vydáváme na Pražský hrad, kde se dozvídáme základní informace i zajímavosti o funkci českého prezidenta.

7. 9. 2022 na iVysílání
Stopáž7 minut

2 Volby

Jak probíhají volby? Co všechno se děje ve volební místnosti, a proč se nesmíme podívat za plentu? Moderátorky Beky a želva Želvíra spolu odhalují zákoutí a zajímavosti různých druhů voleb v České republice.

12. 1. 2023 na iVysílání
Stopáž8 minut

3 Politická kampaň

Co je to politická kampaň a jak vypadá její příprava a realizace? Moderátorky Beky a želva Želvíra se podívají na zoubek všem, co by rádi kandidovali do sněmovny, parlamentu nebo přímo na hrad!

15. 9. 2023 na iVysílání
Stopáž7 minut

4 Politická strana

Jak si založit politickou stranu nebo hnutí? Co je to volební program a proč je dobré jej mít? Moderátorky Beky a želva Želvíra si tentokrát posvítí na zrození politické strany a na její postavení v českém politickém systému.

15. 9. 2023 na iVysílání
Stopáž6 minut

5 Poslanecká sněmovna

Vydejte se s moderátorkami Beky a želvou Želvírou do poslanecké sněmovny! Co se tam všechno děje a koho byste tam mohli potkat? To odhalí v dalším díle!

15. 9. 2023 na iVysílání
Stopáž5 minut

6 Senát

Proč existuje senát a jakou má funkci? Kdo je to senátor a jaké má pravomoci? Moderátorky Beky a želva Želvíra se podívají přímo do senátu a odhalí jeho zákoutí všem divákům!

15. 9. 2023 na iVysílání

Napište nám