Populární loutkové divadlo DRAK a téma Beatles jako symbol nejedné generace (1991). Účinkují: členové divadla Drak, J. Koubková a F. R. Čech. Kamera J. Špelda. Režie J. Krofta

Východočeské divadlo Drak navštívilo roku 1991 legendární klub Na Chmelnici a Československá televize tehdy odvysílala v přímém přenosu jejich zábavné hudební a scénické zamyšlení nad přínosem britské skupiny Beatles k životu českých teenagerů nejen v šedesátých letech minulého století.

Záznam zachytil výjevy z tehdy připravovaného představení Brouci s podtitulem Kurz angličtiny pro pamětníky a účinkovali v něm nejen členové divadla, ale i hosté. Jazzová zpěvačka Jana Koubková s doprovodem ozvláštnila některé melodie slavné skupiny svým scatem. A další host, František Ringo Čech, byl pozván nejen pro své umělecké jméno Ringo, ale též proto, aby opatřil textem jednu ze známých písní Beatles All Together Now, kterou podle něj do češtiny nelze převést. Přesto se mu to podařilo a budete možná překvapeni, jakým způsobem!

Napište nám