Moudrá sova

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Televizní komedie o chlapci, který vyřeší rodinné nesváry (1988). Hrají: M. Šimáček, J. Hartl, J. Kretschmerová, M. Eben, K. Macháčková, V. Jandák a další. Scénář V. Steklač. Kamera A. Kovács. Režie L. Koutná
Moudrá sova

Malý Petr (Milan Šimáček) dostane ve škole do úschovy sošku sovy, kterou na blížícím se letním táboře získá ten, komu se podaří vyřešit nějakou krizovou situaci. Protože o ni nechce přijít, zaměří se na sousedy Vlčkovy (Kateřina Macháčková a Vítězslav Jandák), kteří mají viditelně před krachem manželství. Zajímá ho, proč pan Vlček náhle opustil rodinu s malým dítětem. Díky své bezprostřednosti dokáže získat informace a pátrat na vlastní pěst. Přitom pronikne až do Vlčkova zaměstnání a dokonce se vydává za jeho domnělého kanadského syna. Nepolevující odhodlání jej nakonec dovede k Daně (Veronika Žilková), Vlčkové současné přítelkyni. Jak se mu podaří s takovou situací vypořádat?

Úsměvný rodinný příběh uvádíme jako vzpomínku na jeho nedávno zesnulého autora, oblíbeného spisovatele dětských knih Vojtěcha Steklače.

Napište nám