Světoznámá nizozemská houslistka hraje Bruchův houslový koncert g moll. V podání Berlínských filharmoniků dále zazní Stravinskij, Strauss či Ravel.
Berlínské gala s Janine Jansenovou

Nizozemská houslistka Janine Jansenová se narodila v roce 1978 v Utrechtu. Otec i oba bratři jsou také hudebníci, matka je operní pěvkyně. Sólovou hudební kariéru zahájila roku 1997 v amsterdamské síni Concertgebouw. S Rotterdamskou filharmonií účinkovala na japonském turné 2000. Následující rok vystoupila jako sólistka s Národním mládežnickým orchestrem Skotska a přednesla Brahmsův houslový Koncert pro housle a orchestr D dur (op. 77). Následující sezónu se představila s Londýnskými filharmoniky pod taktovkou Vladimira Ashkenazyho. Roku 2005 otevřela festival BBC Proms.

V berlínském amfiteátru Waldbühne (Lesní scéna) vystoupila před zaplněným hledištěm s Berlínskými filharmoniky a na losangeleském koncertu zahrála v koncertním sále Walta Disneyho po boku Filharmoniků Los Angeles. S Newyorskou filharmonií vedenou Lorinem Maazelem koncertovala v Avery Fisher Hall, s Filadelfským orchestrem stejně jako s komorním souborem Orpheus účinkovala v newyorské Carnegie Hall.

Napište nám