Místa spojená s literaturou, výtvarným uměním, architekturou i filmem očima osobností kulturního světa.

Přehled dílů

9 dostupných
Stopáž9 minut

František Štorm – Domanín

Grafik, typograf, publicista i hudebník v jedné osobě František Štorm vás zavede do malé obce Domanín v Jihočeském kraji.

26. 8. 2022 na iVysílání
Stopáž6 minut

Rafani – Divoká Šárka

Šárecké údolí patří k oblíbeným pražským výletním místům. Na tamní přírodní plovárnu se studenou vodu se vypravíme spolu se třemi členy umělecké skupiny Rafani: Ondřejem Brodym, Jiřím Frantou a Davidem Kořínkem.

19. 8. 2022 na iVysílání
Stopáž6 minut

Jenovéfa Boková – Olomouc

I když tohle město skýtá mnoho historických památek, Jenovéfa Boková nás provede po nenápadných koutech a příjemných podnicích. Ráda poznává místa po svém – do Olomouce jezdila koncertovat a v nedávné době tu také natáčela…

12. 8. 2022 na iVysílání
Stopáž6 minut

Jaroslav Rudiš – Lomnice nad Popelkou

Nenápadné město v podhůří Krkonoš nabízí historické památky i malebné výhledy. Na Jaroslava Rudiše, který se tu narodil, je patřičně hrdé – během toulky se několikrát setkáme s jeho knihami i pivem, které se po něm jmenuje.

5. 8. 2022 na iVysílání
Stopáž6 minut

Jiří Kovanda – Strašnice

Strašnice jsou jednou z těch pražských čtvrtí, která si uchovává specifickou nevýstavní atmosféru, útulnou všednost. S umělcem Jiřím Kovandou, který tu vyrůstal, jsme se vydali na místa, která ho ovlivnila a zanechala v něm stopu.

29. 7. 2022 na iVysílání
Stopáž6 minut

Kateřina Olivová – Znojmo

Na toulce Znojmem se setkáme se starobylými památkami i přírodními krásami. Naše průvodkyně, která odsud prochází, je opřede svým prožíváním a nechá nás nahlédnout do odvážného umění performance.

22. 7. 2022 na iVysílání

Napište nám