Soubor Divadla na Vinohradech v proslulé Goldoniho komedii, v níž na obyvatele jedné rybářské vesnice čeká ztřeštěný mumraj milostných vášní a žárlivosti, divokých hádek a rvaček i policejního vyšetřování.
Hrají: V. Preiss, D. Kolářová, H. Maciuchová, M. Zahálka, V. Křížová, L. Juřičková, K. Brožová, P. Rychlý, J. Šťastný, P. Kostka, I. Trojan, M. Vladyka, O. Vlach a další. Kamera V. Dousek. Divadelní režie L. Smoček. Televizní režie J. Brichcín.

Slavná Goldoniho komedie patří na českém jevišti k těm nejoblíbenějším už od nezapomenutelné inscenace Miroslava Macháčka v Národním divadle (premiéra r. 1961) s Ladislavem Peškem v roli patrona Fortunata a jeho proslulou písní "Sakramentský ženský". Tentokrát se vracíme k záznamu z Divadla na Vinohradech, kde mělo představení premiéru v roce 1994 a Česká televize jej pořídila o dva roky později. Soubor pod taktovkou režiséra Ladislava Smočka vytvořil na scéně s pomocí výrazných hereckých osobností v čele s patronem Fortunatem Viktora Preisse (ale i dalšími hvězdami souboru – D. Kolářovou, P. Kostkou, H. Maciuchovou, J. Šťastným...) záplavu italského temperamentu v komediálních situacích věčně rozhněvaných mileneckých dvojic, které se zaplétají a zase rozplétají, aby na konci vytvořily tři svatební páry.

Napište nám