Vítěz prestižní klavírní soutěže královny Alžběty se představí publiku v rodné Opavě.
Lukáš Vondráček v Opavě

Jeden z nejvýznamnějších německých romantických skladatelů, Felix Mendelssohn-Bartholdy, byl podobně jako Mozart označovaný za zázračné dítě. Často cestoval, zamiloval si hlavně Británii, která ho inspirovala k sepsání předehry Hebridy (Fingalova sluj), kterou Janáčkova filharmonie Ostrava hraje v pozoruhodném prostředí odsvěceného Kostela svatého Václava v Opavě.

Za zázračné dítě byl svého času považován i opavský rodák, klavírista Lukáš Vondráček, laureát největší klavírní soutěže světa, Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu, který na klavír hraje od dvou let a od čtyř veřejně koncertuje. Talentovaný hudebník s nezaměnitelným zvukem zahraje opavskému publiku Koncert pro klavír a orchestr a moll, op. 16 Edvarda Hagerupa Griega, největšího norského skladatele přelomu 19. a 20. století.

Závěr koncertu patří jedné z nejslavnějších symfonií Paula Hindemitha Malíř Mathis, k níž hudebního skladatele inspiroval umělec Mathis (Matthias Grünewald), významná osobnost německého renesančního malířství a představitel pozdně gotického expresivního spiritualismu.

Napište nám