Letošní jubilant Martin Dejdar a Aťka Janoušková, od jejíhož narození brzy uplyne 90 let, v pohádce o uhlíři Petrovi a skřítku Sklenáříčkovi (1996). Dále hrají: V. Kratina, M. Chrzová, O. Schmidtová, Z. Žák, L. Tokoš, R. Pellar, P. Vacek, J. Skopeček a další. Podle W. Hauffa napsal J. Bednář. Kamera P. Beňa. Režie M. Sobota

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Mladý uhlíř Petr (letošní jubilant M. Dejdar) byl nešťastný, že je tak chudý. Když se dozvěděl, že mu k bohatství může dopomoci dobrý skřítek Sklenáříček (A. Janoušková), neváhal. Šel do lesa a pronesl zaříkávadlo. Sklenáříček se Petrovi zjevil a slíbil, že mu splní tři přání. Petr si přál mít štěstí v kostkách a jeho druhé přání bylo mít největší a nejkrásnější sklárnu. Třetí přání mu Sklenáříček schoval na zlé časy. Petr ale zpychnul a své bohatství si neudržel. Upsal se tedy zlému duchu lesa Obrmichalovi (V. Kratina) a za bohatství mu slíbil své srdce. Obrmichalovi se sice podařilo vyměnit Petrovo srdce za kus chladného kamene, ale ne na dlouho. Petr nakonec pochopí, co znamená mít srdce na pravém místě, a to svoje získá zpátky.

Pohádku německého spisovatele Wilhelma Hauffa natočil podle scénáře J. Bednáře režisér M. Sobota, který do hlavních rolí mladého uhlíře Petra a dobrého ducha Sklenáříčka obsadil letošního jubilanta Martina Dejdara a Aťku Janouškovou, od jejíhož narození brzy uplyne 90 let.

Aťka Janoušková
herečka, zpěvačka

Aťka Janoušková

* 16. 3. 1930

† 9. 3. 2019


Stopáž68 minut
Rok výroby 1996
 ST 4:3