Koncert H. Vondráčkové z pražské Lucerny.
Spoluúčinkují: M. Kubišová, J. Korn, K. Černoch, Big Band Felixe Slováčka, Bambini di Praga a další. Kamera M. Kubala. Režie T. Šimerda.

Opravdové Vánoce s bohatě zdobenými stromy, purpurou a dokonce i se sněhovou nadílkou připravila všem milovníkům vánoční atmosféry Helena Vondráčková. V hodinovém programu nabitém krásnými vánočními melodiemi a za doprovodu rozšířeného Big Bandu Felixe Slováčka, posíleného smyčcovým orchestrem Rudolfa Wiedermana, diváci uslyší a uvidí zpěvačku a její hosty – Jiřího Korna, Martu Kubišovou, Karla Černocha, Prestissimo, Bambini di Praga a Petra Maláska.

Vedle klasických českých a moravských koled (Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán a další) zazní známé i méně známé světové vánoční a liturgické písně. Program otevírá velkolepý Vánoční chór (nová verze slavné Amazing Grace u nás proslavená Karlem Gottem pod názvem Už z hor zní zvon), ve kterém Helena Vondráčková schází jakoby z oblaků v purpurovém vánočním rouchu. Nechybí samozřejmě Gruberova Tichá noc a v Gounodově Ave Maria Helena opět dokazuje, že její umění a hlasový potenciál daleko přesahuje běžné hranice populární hudby.

Napište nám