Moderní hudební pohádka o tom, jak se velkým hrdinou stal docela malý trpaslík.
Hrají: T. Pergnerová, K. Jandová, L. Rybová, M. Dejdar, P. Vacek, O. Vlach, N. Konvalinková a další. Scénář a písně J. Vodňanský. Kamera J. Kadaňka. Režie A. Rezek.

Věřte-nevěřte, jednou za čas se přihodí prazvláštní příběh. Jako například ten, v němž se velkým hrdinou stal docela malý trpaslík. Stalo se to v hudební pohádce Jana Vodňanského Velký dračí propadák a trpaslík Skovajsa tu bude zachraňovat princeznu! Stejně neobvyklý je i "antihrdina" - dvouhlavý drak, který se v pohádce chystá slupnout princeznu Špuntadelu. Tu neohroženě brání dvě věrné kamarádky Chichejda a Vševědka. Ani pan král s paní královou však neskládají ruce do klína, a tak uspořádají konkurz na hrdinu, jehož se zúčastní hloupý Honza z Honzova, podvodný mág a vetchý rytíř Žumbera.

V bláznivé pohádce jistě zaujmou i herecké výkony Terezy Pergnerové, Kláry Jandové a Lindy Rybové v rolích princezny a jejích přítelkyň, Olidřicha Vlacha a Nadi Konvalinkové, kteří hrají královské rodiče, Martina Dejdara coby televizního zpravodaje, Petra Vacka jako trpaslíka, a řady dalších.

Napište nám