Malý country recitál zpěváka a textaře Ladislava Vodičky, přezdívaného „český Johnny Cash“.
Kamera J. Lebeda. Scénář a režie E. Sedlář.

Recitál country zpěváka obsahuje písně ze stejnojmenné gramofonové desky vydavatelství Panton nazvané Mimořádný vlak Ladislava Vodičky. Z jeho hudební tvorby uslyšíte skladby Louka plná koní, Rybář a Líně jako šnek, jeho skladatelský kolega Sláva (Miroslav) Kunst pak složil Krásný kout, Sto písní, Zlatokopecká ze Žatecka a Lány sluncem rozpálené.

Český country zpěvák, skladatel a textař Ladislav Vodička (1931–1999) se narodil 10. ledna v Praze. Vystupoval například s Country Beatem Jiřího Brabce a poté se skupinou Vodomilové nazpíval několik hitů.

Vystudoval strojní fakultu ČVUT. Zpívat začal v roce 1961 s amatérskou skupinou Tempest. V roce 1966 mu Jiří Brabec nabídl angažmá ve své skupině Country Beat a v témže roce společně s ním přešel do divadla Semafor. V roce 1970 prodělal Vodička mozkovou příhodu a po operaci se rozešel s Jiřím Brabcem pro umělecké neshody. Poté přijal angažmá od skupiny Vodomilové, která vznikla ze skupiny Truckers/Rodeo. Díky specifickému hlasu a orientaci na žánr country se Ladislavu Vodičkovi přezdívalo český "Johnny Cash".

Napište nám