Pohádka o tom, co se stane, když se místo toužebně očekávaného následníka trůnu narodí holka (1996). Hrají: P. Kostka, B. Poloczek, K. Halbich, K. Fialová, D. Kršková, E. Horká, M. Písařík a další. Scénář I. Hercíková. Kamera J. Kadaňka. Režie P. Háša

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V království Alfonse osmého (P. Kostka) vládnou jen muži, na jeho dvůr žádná žena nesmí. Tedy, jedna žena by se na zámku přece jen našla – je to kouzelná sudička (K. Fialová), která pomáhá králi radou, pro ostatní je však neviditelná. Nastal čas, aby si král našel nevěstu a zabezpečil tak následníka trůnu. Na zámek přichází královna (E. Horká), a to se nelíbí rádcům Lakabusovi a Kakabusovi (K. Halbich a B. Poloczek). Napadne je požádat zlomyslného skřítka žijícího ve věži o radu, jak se jí zbavit. Ten jim daruje kouzelné kuličky. Když se narodí očekávaný potomek, král je překvapen. Je to děvčátko! V hněvu vysloví přání „zmiz mi z očí“ a královna opravdu zmizí. Kouzelné kuličky začaly účinkovat. Kdo teď králi pomůže?

Titulní roli si v pohádce zahrál Petr Kostka, který v těchto dnech oslaví významné životní jubileum – 80 let (*11. 6. 1938).

Petr Kostka
herec

Petr Kostka

* 11. 6. 1938


Stopáž58 minut
Rok výroby 1996
 ST 4:3
ŽánrFilm