Žádná vina není zapomenuta, pokud o ní ví svědomí. Casey Affleck v oscarové roli bezútěšného samotáře, který se vrací do rodného městečka v Nové Anglii, aby se postaral o svého dospívajícího synovce. Americké drama scenáristy a režiséra Kennetha Lonergana.
Dále hrají: L. Hedges, M. Williamsová, K. Chandler, I. O’Brienová, R. Donelly a další.

Český název Místo u moře odkazuje k rybářskému městečku Manchester-by-the-Sea ve státě Massachusetts, rodnému místu hlavního hrdiny příběhu Leeho Chandlera (Casey Affleck). Ten se před časem odstěhoval do Bostonu, kde si vydělává jako údržbář domů a přežívá jako dokonalý vlk samotář, který se bezcílně protlouká životem. Do rodného Manchesteru se musí nečekaně vrátit po náhlém úmrtí staršího bratra Joea, který po sobě zanechal dospívajícího syna Patricka (Lucas Hedges) a v poslední vůli ho označil za jeho zákonného opatrovníka. Zdrcený Lee se zdráhá přijmout roli opatrovníka, protože by to znamenalo návrat do známého prostředí, kde ožívají vzpomínky na tíživou minulost v podobě osobní tragédie, která navždy otřásla jeho životem. Patrick a Lee se proto pokouší najít vhodné řešení složité životní situace a společně se snaží překonat bolest ze ztráty blízkého člověka, který jako jediný držel rodinu pohromadě.

Jeden z nejlépe hodnocených a nejoceňovanějších titulů roku 2016 natočil podle vlastního scénáře renomovaný dramatik Kenneth Lonergan, který byl za nejlepší původní scénář vyznamenán dokonce Oscarem. Druhou sošku si odnesl Casey Affleck za svůj životní herecký výkon v roli zdrceného Leeho, který se nedokáže vyrovnat s tíživou minulostí a pocitem nekonečné viny.

Napište nám