Romantický koprodukční film o nepřátelství dvou šlechtických rodů.
Hrají: C. Power, N. Huntley, R. Elfyn, A. O`Sullivan a další. Scénář podle novely E. Goudge napsal W. Corlett. Režie R. Crichton.

Romantický příběh podle předlohy anglické spisovatelky Elizabeth Goudge vypráví o obyvatelích tajuplného Měsíčního údolí, o dávném sporu dvou znepřátelených rodů. Do údolí přijíždějí ke svému strýci Benjaminovi osiřelí sourozenci Marie a její bratr Petr. Cestou citlivá dívka uvidí znamení - bílého koníčka. Záhy se dozvídá o legendě, podle které kdysi rytíř Blackheart miloval dívku z rodu Merryweatherů, měli před svatbou, ale nevěsta mu utekla. Podle legendy smíří oba rody Měsíční princezna. Odvážná Marie, která se vžije do role Měsíční princezny, rozkrývá tajemství a postupně napravuje domnělé křivdy, aby nakonec přispěla k usmíření rodů a jejich novému spojení.

Malý bílý koníček získal v roce 1995 druhou cenu - Stříbrnou medaili - na prestižním Mezinárodním festivalu v New Yorku. Českou televizi těší především to, že se spolu s řadou evropských koproducentů podílela na jeho výrobě a že v tvůrčím štábu dominují jména českých tvůrců, kteří byli nepostradatelnými spolupracovníky režiséra Robina Crichtona.

Napište nám