Vilma Cibulková a Oldřich Kaiser v komedii o tom, jak je snadné uvést manžela v pochybnosti.
Dále hrají: K. Fialová, J. Asterová, J. Lábus, K. Roden, T. Hanák a další. Podle povídky G. de Maupassanta scénář J. Knitlová. Kamera M. Kubala. Režie J. Chlumský.

Scenáristka Jana Knitlová napsala svůj scénář Hodiny od Fourniera na motiv z povídky Guy de Maupassanta Neužitečná krása.

Fabule je velmi jednoduchá. Hraběcí pár manželů Mascaretových má již sedm krásných potomků. Kolize nastane ve chvíli, kdy se hraběnka vzepře dalšímu těhotenství. Celkem jednoduchou lstí zbaví hraběte jeho jistoty otcovství, čímž zmrazí jeho nové dobyvačné útoky. Hrabě si prožije své peklo pochybností, muka žárlivosti, hraběnka zase smutek samoty a obavy o budoucnost manželství. Scénář nestraní ani mužskému ani ženskému pohledu.

Mascaretovi jsou v podání Vilmy Cibulkové a Oldřicha Kaisera manželé plní vitality, chuti a síly bojovat a obhájit si svůj prostor a místo na slunci, to, že se nakonec sejdou v jedné posteli - stejní a přitom tolik jiní - je důkaz, že jejich manželská bitva nemá ani vítěze ani poraženého.

Esprit inscenace vytváří jak režijní vedení herců (režie Jiří Chlumský), tak pár neobvyklých triků (kamera Martin Kubala), skvělá dekorace architekta Borise Moravce i krásné kostýmy Ireny Greifové.

Napište nám