Nesmrtelná teta

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná… Jiřina Bohdalová v titulní roli české filmové pohádky na motivy K. J. Erbena o království, ve kterém rozumu nebylo přáno (1993). Dále hrají: J. Hanzlík, F. Blažek, B. Bobulová, L. Šafránková, E. Cupák, P. Kostka, P. Nárožný, N. Konvalinková, J. Lábus a další. Kamera V. Růžička. Scénář a režie Z. Zelenka
Nesmrtelná teta

Televizní pohádka Nesmrtelná teta, která si získala velkou oblibu diváků, vznikla na motivy klasické pohádky K. J. Erbena Rozum a Štěstí. Autor scénáře a zároveň renomovaný režisér Zdeněk Zelenka však tuto kouzelnou dvojici, která neustále řeší problém, kdo z nich je důležitější, obohatil o věčně aktuálního protihráče, o postavu Závisti. Do hlavní role obsadil hereckou legendu Jiřinu Bohdalovou. Herečka za tuto roli právem získala ocenění Českého lva 1994.

Je to právě ona, nesmrtelná teta Závist ve skvělém podání J. Bohdalové, která je ve svých nekonečných proměnách hlavní hrdinkou této pohádky. Každým svým činem dokazuje pravdu svých vlastních slov: „Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná!“ Naštěstí však příběh o zlovolné Závisti je i příběhem dvou zamilovaných lidí – vesnického chasníka Matěje (F. Blažek), jemuž Rozum nadělí schopnosti nejmoudřejšího z králů, a princezny Pavlínky (B. Bobulová). Tedy příběhem opravdové lásky, která jediná dokáže zlomit moc nesmrtelné tety Závisti.

Napište nám