Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná… Jiřina Bohdalová v hlavní roli české filmové pohádky na motivy K. J. Erbena o království, ve kterém rozumu nebylo přáno (1993). Dále hrají: J. Hanzlík, F. Blažek, B. Bobulová, L. Šafránková, E. Cupák, P. Kostka, P. Nárožný, N. Konvalinková, J. Lábus a další. Kamera V. Růžička. Scénář a režie Z. Zelenka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Film Nesmrtelná teta vznikl na jeden z motivů klasické pohádky K. J. Erbena „Rozum a Štěstí“. Autor scénáře a zároveň režisér filmu Zdeněk Zelenka však tuto kouzelnou dvojici, která řeší neustále problém – kdo z nich je pro blaho lidí důležitější, obohatil o věčně aktuálního protihráče, o postavu Závisti.

A právě ona, nesmrtelná teta Závist – ve skvělém podání J. Bohdalové, která za tuto roli právem získala jako ocenění Českého lva 1994 – je ve svých nekonečných přeměnách hlavní hrdinkou této pohádkového komedie. A každým svým činem dokazuje pravdu svých vlastních slov: „Štěstí pomine, Rozum se ztratí! To já, já jsem věčná!“ Naštěstí však příběh o zlovolné Závisti je i příběhem Matěje – jemuž Rozum nadělí schopnosti nejmoudřejšího z králů – hraje ho s chutí F. Blažek a princezny Pavlínky – v této roli se představí okouzlující B. Bobulová. A tak je tento pohádkový příběh také příběhem dvou zamilovaných mladých lidí, příběhem opravdové lásky, která jediná dokáže zlomit moc nesmrtelné tety Závisti.

Stopáž98 minut
Rok výroby 1993
 ST AD HD

Všechny koprodukční filmy České televize